Açık Erişim İlkesi

Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) Açık Erişim Beyanı

Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) tamamen açık erişimli bir dergi yayınlamaktadır, bu da tüm makalelerin internette yayınlanır yayınlanmaz tüm kullanıcılara sunulacağı anlamına gelir. 

BMIJ Dergisinde yayınlanan tüm orijinal makaleler ve inceleme makaleleri, yayın tarihinden itibaren hemen açık erişime açılmaktadır. 

BMIJ, herhangi bir okuyucudan kendi bilimsel kullanımları için makale ve inceleme indirmesi için herhangi bir ücret talep etmez.

Kullanıcıların, yayıncıdan veya yazardan önceden izin almaksızın makalelerin tam metinlerini okumasına, indirmesine, kopyalamasına, yazdırmasına, aramasına veya bağlantı kurmasına veya başka herhangi bir yasal amaç için kullanmasına izin verilir. Bu, Budapest Open Access Initiative (BOAI)'nin açık erişim tanımına uygundur.  

Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) Dergisinde yayımlanan makalelerinin telif hakkı yazarlara aittir.

Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) Dergisi yayımladığı makaleleri Creative Commons (cc by-nc-nd 4.0) lisansı kapsamında korumaktadır. Bu lisans ile aşağıdakileri yapmakta özgürsünüz:

Bu eseri kaynak göstererek her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.

Lisansör lisans şartlarını takip ettiğiniz sürece özgürlükleri iptal edemez.


Creative Commons (cc by-nc-nd 4.0) lisansı altındaki kurallar şunlardır:

Atıf — uygun bilgiyi, lisansa linki ve değişiklik yapıldıysa değişiklik bilgisini vermelisiniz. Sizi veya kullanımınızı lisansörün onayladığı bilgisini içermemek kaydıyla, size uygun şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Gayri Ticari — Bu materyali ticari amaçlarla kullanamazsınız.
Türetilmemiş — Eğer materyali karıştırdınızsa, aktardınızsa, ya da materyalin üzerine çalıştınızsa güncellenmiş materyali dağıtamazsınız.
Ek sınırlamalar yoktur — Lisansın izin verdiği hakları başkaları üzerinde kanunlarla ya da teknolojiyi kullanarak sınırlayamazsınız.

Makale gönderen yazarlar, bunları yayın koşulları olarak kabul eder.

Açık erişimin yazarlar için faydaları şunlardır:

  • Dünya çapındaki tüm kullanıcılar için ücretsiz erişim
  • Yazarlar çalışmalarının telif hakkını saklı tutar
  • Artan görünürlük ve okuyucu sayısı
  • Hızlı yayın
  • Mekansal kısıtlama yok