Telif Hakkı Politikası ve Lisanslama Koşulları

          BMIJ Yazar Formu                          BMIJ Yazar Formu Hakkında Bilgi

Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) Dergisi, yazarlarından şu şartları kabul ve taahhüt etmelerini beklemektedir:

Dergiye gönderilen makale, yazarların orijinal eseridir ve daha önce tamamı veya bir kısmı yayınlanmamıştır ve başka bir yerde yayınlanmak için değerlendirmede değildir.

Makale (metin, tablolar, şekiller, grafikler, görseller ve diğer ilgili içerikler) başkalarının mevcut telif hakkı ve diğer haklarını ihlal etmemektedir.

Tüm yazarlar bu çalışmaya bireysel olarak katılmışlardır ve bu çalışmanın içeriği dahil her türlü yasal ve diğer sorumluluklarını üstlenirler.

Tüm yazarlar makaleyi dergiye gönderildiği haliyle görmüş ve onaylamıştır.

Yazarlar, telif hakkı da dahil olmak üzere makaleye ilişkin tüm patent ve diğer mülkiyet haklarını saklı tutarlar,

Yazarlar, eseri ticari olarak da dahil başka bir yerde yayınlamak için tüm haklara sahiptir.

 

Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) Dergisi yazarları çalışmalarının telif hakkını ellerinde tutarlar ve BMIJ Dergisi yayıncısı olarak ACC Publishing'e münhasır olmayan eseri yayınlama hakkı verirler. Yazarlar, makalenin Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) Dergisi tarafından yayınlanmak üzere kabul edilmesi halinde, üçüncü tarafların, orijinal esere gerekli referansı vererek materyali yalnızca ticari olmayan amaçlarla paylaşmalarına izin veren Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-NC-ND 4.0) Uluslararası Lisansı kapsamında lisanslanacağını kabul ederler. (CC BY-NC-ND 4.0) lisansına ilişkin daha fazla ayrıntı için bakınız: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/ 

Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ) Dergisi yayımladığı makaleleri Creative Commons (cc by-nc-nd 4.0) lisansı kapsamında korumaktadır. Bu lisans ile aşağıdakileri yapmakta özgürsünüz:

Bu eseri kaynak göstererek her boyut ve formatta paylaşabilir — kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.

Lisansör lisans şartlarını takip ettiğiniz sürece özgürlükleri iptal edemez.


Creative Commons (cc by-nc-nd 4.0) lisansı altındaki kurallar şunlardır:

Atıf — uygun bilgiyi, lisansa linki ve değişiklik yapıldıysa değişiklik bilgisini vermelisiniz. Sizi veya kullanımınızı lisansörün onayladığı bilgisini içermemek kaydıyla, size uygun şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Gayri Ticari — Bu materyali ticari amaçlarla kullanamazsınız.
Türetilmemiş — Eğer materyali karıştırdınızsa, aktardınızsa, ya da materyalin üzerine çalıştınızsa güncellenmiş materyali dağıtamazsınız.
Ek sınırlamalar yoktur — Lisansın izin verdiği hakları başkaları üzerinde kanunlarla ya da teknolojiyi kullanarak sınırlayamazsınız.

 

Makale gönderen yazarlar, bunları yayın koşulları olarak kabul eder.

 

BMIJ Dergisi Editörlüğü